Kdo jsme

Vína, která sbližují

Láska k vínu a všemu, co s ním souvisí. Úcta a pokora k umění celých generací mistrů vinařů. Touha pokračovat v jejich šlépějích. Spojit tradici s moderními výdobytky. A hlavně dát do každé lahve vína kus sebe. Přesně takoví jsme my – malé rodinné Vinařství Osička.

Díky omezené produkci nás zná především privátní klientela. Popijte a rozhodněte se, jestli si dáte další skleničku, láhev, karton...

V našich vínech najdete Bulhary – slunce, révu, hrozny, déšť, kamení, písek, prach a litry našeho potu. To vše uzavřené v lahvích, které si buď zamilujete, nebo taky ne. Protože ve finále – bez ohledu na odrůdu, proslulost značky a doporučení – vám víno musí hlavně chutnat. Jinak to nedává smysl. Aspoň nám.

Silná trojka oblíbenců

Nečekejte u nás promenádu řady odrůd bez konce. Máme holt své oblíbence, kterým rozumíme a hýčkáme si je. Naši silnou trojku tvoří Pálava, Ryzlink vlašský a Hibernal. I proto, že zdejší písčitá půda s dotekem vápence, která je pozůstatkem dávných moří, je pro ně jako stvořená a náramně jim svědčí.

Ohleduplně v každém kroku

Ohleduplně opečovávané hrozny sklízíme ve vlastní vinici v trati Na pískách a pečlivě vybrané hrozny dokupujeme od místního družstva. Časem – klidně a beze spěchu – plánujeme vysadit další vinohrady a zvýšit objem výroby. Ale jen o tolik, abychom kvalitu udrželi na špičkové úrovni.

Hrozny od A po Z zpracováváme v tradičním klenutém sklepě s preshausem. Některá vína tam zrají v tancích, jiná – jako třeba Dornfelder, několik let v barikových sudech.

Na vlnách vůní, chutí a příběhů

Klidně si u nás domluvte degustaci. Mělo by vás být ale do 20, protože pak se vytrácí intimita a křehké pouto rodícího se vztahu mezi vámi a vínem, mezi vámi a vinařem. A o to tady přece jde a zakládáme si na tom.

Stavte se pohodově posedět a nasát atmosféru. Nechat se unášet na vlně bohaté škály vůní, chutí a vinařských příběhů. Protože víno je nápoj společenský a sbližuje.

Tak na zdraví, protože to nejvíc!

sklepy